Panele podłogowe z drewna - dobry wybór w nowoczesnych wnętrzach

Panele podłogowe z drewna - dobry wybór w nowoczesnych wnętrzach

Choć jeszcze kilkanaście lat temu ceny paneli podłogowych dobrze odzwierciedlały ich jakość, dzisiaj sytuacja ma się zgoła inaczej. Technologia produkcji drewnianych paneli rozwinęła się na tyle, że taki typ pokrycia podłogowego może w wielu przypadkach bardzo skutecznie konkurować np. z parkietem czy płytkami ceramicznymi. Panele laminowane mają kilka zalet, które sprawiają, że warto wziąć je pod uwagę w przypadku przyszłych aranżacji.

Co wpływa na cenę paneli podłogowych laminowanych?

Spektrum cen takich produktów, jak drewniane panele podłogowe jest bardzo duże. Nie licząc okazji w formie promocji w marketach budowlanych, zwykle można mocno głowić się nad tym, za co płacimy, jeśli to nie okazja. Tanie panele podłogowe już na pierwszy rzut oka wyróżnia faktura. Są one zwykle jednolite, co można poznać po tym, że patrząc pod światło, nie załamuje się ono. Lepsze jakościowo, naturalne panele podłogowe posiadają fakturę zbliżoną do drewna, są więc chropowate i mają lepszą odporność na ścieranie.

To, ile kosztuje metr kwadratowy paneli podłogowych zależy od czterech głównych czynników: klasy użyteczności, klasy ścieralności, grubości oraz struktury paneli. Parametry te zależą od tego, w jakim pokoju panele podłogowe będą kładzione. Twardsze, odporniejsze i grubsze panele laminowane kładzie się w pomieszczeniach, w których jest największy ruch – korytarz, kuchnia czy salon.

Sposób montażu paneli podłogowych laminowanych

Nowocześnie – słowo to opisuje nie tylko design, ale także sposób montażu naturalnych paneli z drewna. Położenie podłogi z takiego materiału nie wymaga klejenia i uciążliwych prac wielu rąk. Najtańsze panele podłogowe to zatem nie tylko te, które mają niski koszt jednostkowy w sklepie, ale także nie wymagają dużego nakładu na montaż (kleje, ekipa montażowa itd.). Panele laminowane położymy samodzielnie za pomocą metody pióro i wpust. Ze względu na długość pojedynczego panela podłogowego warto pomyśleć o dodatkowej parze rąk. Nowoczesny sposób montażu sprawia, że w przypadku zmiany aranżacji podłogę łatwo ściągnąć i położyć na nowo, używając do tego innego wzoru paneli laminowanych.

Wszechstronność w aranżacjach z naturalnymi panelami ogrodowymi

W planowaniu wystroju wnętrza ceni się wszechstronność i szeroki wybór. Z tego słyną właśnie panele podłogowe laminowane – dostępne są na rynku pokaźne katalogi wzorów podłóg, nie tylko te imitujące drewno, choć trzeba przyznać, że są to ciągle bestsellery. Planując pomieszczenie w nowatorski sposób zwykle sięga się po płytki ceramiczne, ale często ich rolę spełniają dzisiaj tanie panele podłogowe z drewna – solidne, szybkie w montażu i o bardzo szerokiej palecie wzornictwa.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)