Altanki ogrodowe - urządzając dom, nie zapominaj o ogrodzie!

Altanki ogrodowe - urządzając dom, nie zapominaj o ogrodzie!

Okres zimowy to świetna okazja na zakupy o ogrodu. Dlaczego? Altany ogrodowe są w tym okresie do nabycia na bardzo atrakcyjnych warunkach – jesteśmy poza sezonem, więc producenci schodzą z cen, by utrzymać ciągłość sprzedaży. Ceny altan ogrodowych potrafią maleć w tym okresie nawet o 30-40%. A my możemy być pewni jednej rzeczy – drewno nie ma w zwyczaju się przeterminować, a zatem zakupy do ogrodu poczynione zimą, mogą odmienić przydomowe tereny w letnie, ciepłe dni.

Altanki ogrodowe z produktyogrodowe.pl – cena, co zawiera i na co zwracać uwagę przy zakupie?

W cenie altanki ogrodowej mamy w rzeczywistości jej elementy składowe, czyli zaimpregnowane drewno (belki, strop) oraz nierdzewne okucie. Dobry producent altan ogrodowych za dodatkową opłatą zwykle oferuje jeszcze dodatkowe opcje transportu i montażu swoich wyrobów, ale bez obaw – w większości przypadków poradzicie sobie sami znakomicie, montaż altanki drewnianej jest bowiem intuicyjny i stosunkowo szybki. Cena altanki nie zawiera zwykle żadnych ozdób, oświetlenia, a często także mebli ogrodowych w zestawie, dlatego robiąc zakupy w Internecie dobrze jest doczytać warunki handlowe – obrazek na stronie producenta może mieć charakter marketingowy i nie przedstawiać altany ogrodowej w skali 1:1.

Ile kosztuje altana ogrodowa? Wybierzmy się na wirtualne zakupy!

Na wirtualne zakupy udaliśmy się do polskiego producenta altan ogrodowych, odwiedzając stronę produktyogrodowe.pl. Altana w ogrodzie to nie taka tania sprawa, jednak jest to inwestycja na lata, a odpowiednio zadbana i zaimpregnowana przetrwa dziesięciolecia. Za prostą wiatę ogrodową przyjdzie nam zapłacić około 1,5 tysiąca złotych. Konstrukcja nie powala na łopatki – za tę sumę altanka drewniana to zaledwie cztery słupy podporowe oraz proste, czterospadowe zadaszenie. Za altanę ogrodową w formie drewnianego domku, uroczą i znacznie bardziej estetyczną przyjdzie nam zapłacić około 2,5 – 3 tysiące złotych. Nie brakuje tutaj ażurowych ścianek, podestów, ław, gontu na dachu czy łukowatych sklepień. W tej cenie altanę w ogrodzie, nawet w bez dodatkowych aranżacji, spokojnie uznać możemy za wartość dodaną, tak funkcjonalnie jak i estetycznie.

Powyżej 4 tysięcy złotych zapłacimy za altanki drewniane, które są misternie zdobione, mają spore gabaryty i wiele nietuzinkowych rozwiązań, takich jak meble ogrodowe w zestawie oraz wiele stylizowanych detali. Dla koneserów, gotowych realnie zainwestować w swój mini domek wypoczynkowy, altany ogrodowe produktyogrodowe kosztują ponad 10 tysięcy złotych. W większości wykonuje się je na zamówienie, pod projekt, a ich wnętrze potrafi przypominać apartamenty hotelowe, wyposażone w kominek, wygodny wypoczynek itp.

Altana drewniana – cena, a dodatkowe koszta?

Za altankę nie trzeba uiszczać dodatkowych opłat, nie wymaga ona pozwoleń (dotyczy małych altanek). Do ceny altany w sklepie internetowym nie musimy także doliczać kosztów impregnacji, gdyż wszystkie one są impregnowane fabrycznie. Zabezpieczenie to jest trwałe w okresie od 3 do 5 lat. Po tym czasie należy altanę w ogrodzie porządnie oczyścić i nałożyć środek powłokotwórczy. To jedyny koszt eksploatacyjny. Jak widać altanki drewniane są wdzięczne i niedrogie w utrzymaniu.

54321
(0 votes. Average 0 of 5)